Jurgos prižiūrimi dvi vasaras praleido mano 6 metų dukra Vakarė ir 2 metų sūnus Mantas. Vaikai mane pataisytų, Jurga juos ne tik prižiūrėjo, o su jais draugavo. Šios vasaros suteikė neįkanojamos patirties – vyresnėlei Jurga padėjo nugalėti plaukimo ir važiavimo dviračiu baimes, abu vaikai nesibodi paglostyti varlės ar pernešti sraigės. Visų veiklų, kuriomis Jurga sugeba užimti tiek mažesniuosius, tiek vyresnėlius – neįmanoma išvardinti, jas reikia patirti. Kiekvieną dieną išvažiavimas namo būdavo iššūkis. Kadangi kartu būna ir kiti įvairaus amžiaus vaikai – žavi Jurgos gebėjimas pabendrauti su kiekvienu individualiai, sudominti visus kartu  viena veikla bei patenkinti kiekvieno individualius poreikius.

         Ryte išsiskyrimo su mama nerimą padėdavo numalšinti nuostabūs blynai, o per pietus patiekiami troškiniai, sriubos ir kepsneliai – namuose nepakartojami. Apie užkandžiavimą mėlynėmis ar avietėmis tiesiog miške, ar kieme augančiais obuoliais – ligi šiol Vakarė giriasi visiems kiemo vaikams.
Mano vaikams šios vasaros, Jurgos dėka, tapo žaviomis atostogomis gamtoje su draugais, nepaisant tėvų poreikio dirbti mieste.                     
Laura Bernotaitė, Vakarės ir Manto mama

 

          Vasarodama gretimoje sodų gatvėje mačiau, kaip Jurga auklėjo tris savo sūnus, kaip uždegančiai pasakojo apie savo pedagoginį darbą mokykloje, vėliau mačiau, kaip aplinkybėms susiklosčius kilo vaikų ugdymo Jurgos namuose idėja, o visi kaimynai aikčiodavo, kai mažieji gamtininkai Jurgos kiemė gyrė rupūžės grožį ir geltonus žalčio skruostus.

         Jurgos gyvensena yra pagrįsta santarvės su gamta vertybinėmis nuostatomis, jos unikalus požiūris į individo laisvę atsiskleidžia per gyvybingumo, pažinimo, drąsos, kūrybingumo, kalbos puoselėjimą. Šias vertybes perima ir mažieji Jurgos draugai.

         Mano dvejų metų sūnus rengiant šį atsiliepimą vardija savo įžvalgas apie buvimą pas Jurgą: mėlynės, Vėtra (šuo), laistymas, musė, krosnis, Lego, sraigės.

         Sprendžiame klausimą, su kuo ramu palikti savo dvimetį, kol esi paskendęs darbuose, apsvarstome įvairias galimybes ir nusprendžiame, kad tas asmuo esi tik pats tu… Arba – Jurga!

Agniaus mama – Rasa Levickaitė

 

         Labai džiaugiuosi sutikusi Jurgą. Ir dėl to, kad taip visi susidraugavome. Nuo pat vaikų gimimo svarbiausia dienos dalis man pačiai buvo su vaikais pabūti lauke. O su Jurga tas buvimas lauke vaikams tapo tikra pramoga. Ir dar pažinimu. Smagu, kai einant mišku Žygimantas ima valgyti uogas, pradžioje aš sakydavau: palauk, nevalgyk, mes gi nežinome ar jos valgomos. O jis man drąsiai sako: mama, čia katuogės, jos valgomos, Jurga taip sakė. Arba rodo man garšvas ir sako: pasidarykime užtepėlės.

         Žemynai, gyvūnėlių mylėtojai, kiekvienas vabaliukas įdomus, tad smagu, kad su Jurga juos visus galima apžiūrėti, ar net paliesti ir niekas nesako: nelįsk,  negalima. Miške su Jurga vaikam nereikia jokių žaislų, jie patys kuria savo žaidimus, “veda smilgų internetą” į smėlio namelį, peri kiaušinius atsitūpę virš smelio lizdelio. Ir mėgsta būti lauke, mokosi mylėti gamtą.

Vaidilė, Žygimanto ir Žemynos mama

 

         Su Jurga draugaujame jau beveik metus. Man smagu matyti, kad ji daro tai, kas jai labai patinka. Darbas yra lengvesnis, kai jis malonus ir prasmingas.  Mano vaikai pas ją daug plaukioja, čiuožinėja, vaikšto ir bėgioja, (nors anksčiau su tėveliais eidama pasivaiščioti  dukra dažniausiai prašydavosi ant rankų – greit pailsdavo, dabar ji nepagaunama ir šeimyninių pasivaikščiojimų metu), lipa ir karstosi. Vaikai gali tyrinėti aplinką savo ritmu ir nėra raginami skubėti, mėgaujasi atradimo džiaugsmu, mokosi bendrauti su skirtingo amžiaus ir būdo vaikais, jaučia metų ritmą, nuolat aktyviai būdami gamtoje, tiesiog būna šalia ramios, supratingos ir smagiai pašėlusios suaugusiosios.

         Man gera rytais sukti į ramų mišką, kur jaučiu, jog mūsų laukia, pasiteirauja ar spėjome papusryčiauti, o po dienos smagybių išlydint Jurga labai trumpai moka pasakyti mamai, kokia diena buvo mano vaikui.
 
Dovilė, Vakarės, Rugilės ir Jurgio mama

Vaikystės miškas

Website Created & Hosted with Website.com Website Builder